Історія ліцею

фото 1

фото 2

фото 3

фото 4

фото 5

фото 6

фото 7

На 1903 рік у селі діяла одна церковно – приходська школа на 35 учнів. Будинок земської школи зберігся до наших днів (фото 1). Понад 50% населення лишалось не писемним. У школі дітей навчав отець Григорій, дяк Петро Герасимович Ковпак. 

У 30 – 40 роки у школі навчалось біля 500 учнів. Навчання проводилось у дві зміни. Директором був Томаш В.Я., а перед самою війною його замінив Котусенко Ф.П. У ці роки було відкрито десятирічну. Під час війни навчання у школі припинилося. Революційні події вплинули на культурне життя села. У 1921 році почала діяти семирічка і всі діти шкільного віку були охоплені навчанням. Навчання проводилося у дві зміни. Школа розміщувалась у кількох навчальних корпусах. Молодші класи навчалися у колишній земській школі, а також приміщення в якому потім була аптека. А учні старших класів навчалися у приміщенні економії графа Галагана (фото 2, фото 3). Відкрилась також школа для неписемних. Першим директором став Крижанівський. За його перебування на цьому посту у школі була створена комсомольська організація. У 1930 році в селі діяв робфак.

Відразу після визволення села, 14 вересня 1943 року, відновилося навчання у школі.

Школа була переповнена учнями. У першому класі навчалися разом діти, яким було 7, 8, 9 і 10 ро­ків. Навчання проходило у 2 зміни. Семирічна і деся­тирічна школи діяли окремо і мали своє керів­ництво. У 1958 році ці дві школи були об'єднані в одну, але навчання проходило в трьох корпусах. Директором було призначено Костенка І.М., пізніше директором був Прядко М.А., а потім Приступа В.І.

У 1968 році директором школи став Доро­шенко Г.Ф. На цей час два навчальні корпуси ста­ли виходити з ладу і постало питання про будів­ництво нової школи. І тільки у 1980 році будівництво шко­ли розпочалось. Замовник будівництва – Лохвицький цукрокомбінат. Генпідрядник ПМК-273.

Проект забудови розробив Таранов Борис Іванович, інженер Полтавського інституту "Укрміськбудпроект" за таким же проектом були побудовані школи в селі Попівці Миргородського району та в селі Супрунівка Полтавського району.

Перша свая під фундамент нової школи була забита 21 грудня 1980 року. З пер­ших днів будову було оголошено народною. Учні шко­ли, батьки, вчителі, жителі села, вчителі інших шкіл райо­ну приймали участь у будівництві.

Деякі технічні характеристики новобудови:

Всі меблі виготовив, по спеціальному замовленню, Чугу­ївський меблевий комбінат.

За допомогою колишнього командуючого Київським військовим округом були виділені додаткові кошти на будівництво тиру та майстерні. На шкільному подвір'ї обладнані дитячий та спортивний майданчики.

22 листопада 1982 року відбулося урочисте відкриття нової школи (фото 4, фото 5).

З 1983 року школу очолює Блик А.М. За останні роки у школі добудована учительська в блоці молодших класів, а у 1996 році школа переведена на газове опалення.

Починаючи з серпня 2012 року у школі проведено капітальний ремонт фасаду будівлі: замінено всі вікна та утеплено стіни (фото 6, фото 7).

З 2014 року школу було переведено на альтернативне опалення. 28 січня 2015 року було приєднано до мережі Internet.

25 листопада 2016 року Пісківська ЗОШ І-ІІІ ступенів однією з перших у районі приєдналася до G Suite for Education та почала впроваджувати хмарні технології у роботі.